Dekoratif Taş

Dekoratif Taş

Dekoratif Taş
Dekoratif Taş

Binalarınızın dış cephelerinde tercih edebileceğiniz gibi evinizin iç dekorasyonunda da kullanabilirsiniz. Şömine, barbekü, ocak duvarlarında oldukça tercih edilen bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. Dekoratif olarak kullandığımız bu kültür taşları doğal taşlara göre daha hafif ve ince olduğu için daha kolay kaplama işleminin tamamlanmasını sağlar. Aynı zamanda ince oluşuyla yapılan kaplamanın alan olarak çok yer kaplamaması da bir diğer avantajıdır. Sağladığı ısı ve ses yalıtımı sayesinde evinizde sessiz ve sıcak bir ortama sahip olabilirsiniz.  Tüm konut, villa, idari, kamu, sağlık, sosyal, kültürel yapılarda, Kafe, Pastane, Bar, Mağaza, Restoran, Spor Salonu, Kuaför, Güzellik Merkezi, Ofis, Daire içlerinde, Tv ünitesi arkasında, duvar dekorasyonu tasarımlarında tercih edilir bir uygulama olmuştur. Sizde yaşam alanlarınıza bir yenilik sıcaklık katmak isterseniz, dekoratif taş, taş duvar, doğal taş ile ilgili bizi arayınız…
Dekoratif taş dokuları ve dekoratif taş renkleri arasında seçim yapamadıysanız, satış destek ekibimizden yardım alabilirsiniz.

Dekoratif Taş

Dekoratif taş birbirinden farklı yapıda doğal taşlar özenle seçilerek kalıplara alınmaktadır. Doğal taşlara kıyasla çok daha ekonomik ve hafif olan dekoratif taş modelleri iç ve dış cephe kaplaması olarak kullanılmaktadır. Proje bazlı olarak istenilen renkte ürün çalışması yapılmaktadır. Dekoratif taş modelleri olarak bir çok consept mağaza zinciri hem termini kolay hemde istenilen renkte üretim yapılabildiğinden dekoratif taş modellerini tercih etmektedir. Diğer adıyla taş kaplama, kültür taşı olarak adlandırılan dekoratif taş modelleri ve fiyat bilgisi için iletişime geçiniz.

Günümüzde bu taş evlere sahip olmak imkansız değil ama çok fazla emek ve sermaye istemektedir. Betonarme yapılar arasında sıkışıp kaldığımız şu günlerde iç ve dış mekanlarda kullanılmak üzere dekoratif taş duvar kaplama ürünleri üretilmeye başlandı. Dekoratif taş duvarda kaplama olarak yapılmaktadır. İçeriğinde çimento, kum ve renk pigmentleri ile birleştirilerek üretilmektedir. Firmamız Dekoratif Taş Kaplamaları markası adı altında üretilen bu taş duvar kaplama ürünleri doğal taşlara kıyasla hem ekonomik hem de uygulama kolaylığı sağlamaktadır. Doğal taşlardan hafif ve ucuz olması ve uygulama pratikliği göz önünde bulundurulacak olursa bu tarzda evlere ulaşmak imkansız değildir. Dekoratif taş kullanım alanları iç mekanınızda Tv ünitenizin arkasında ya da yemek odası bölümünüzde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dekoratif taş birbirinden farklı renk ve doku ile sizlere sunulmaktadır. Bu çeşitlilik içerisinde dekoratif taş kaplamaları arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız bizi arayabilirsiniz. Evinizin dekorasyonu haricinde bir yazlığınız ya da bir bağ eviniz var ve bu alanlarda dekoratif taş ile kaplanmasını istiyorsanız mekanınızın dekoratif taş ile renklenmesine yardımcı olabiliriz.

Dekoratif Taş nedir?

Dekoratif Taş nedir; çimento esaslı olup, doğal taşlardan kalıplar alınarak üretilen duvar kaplama malzemesidir. İçerisinde pigment, renklendirici, çimento, katkı maddesi bulunmaktadır. Doğal taşlardan kalıplar alınarak üretilen dekoratif taş imalatı sanıldığı kadar basit değildir. Doğanın vermiş olduğu nimetlerden birisi olarak sayılan doğal taş tozu haline getirilir.

Çimento, esas olarak, doğal kalker taşları ve kil karışımının yüksek sıcaklıkta ısıtıldıktan sonra öğütülmesi ile elde edilen hidrolik bir bağlayıcı malzeme olarak tanımlanır. Hidrolik bağlayıcı maddeler, su ile reaksiyonu sonucu sert bir kütle oluşturduktan sonra su içerisinde dağılmayan, sertliğini ve mukavemetini muhafaza eden veya artıran bağlayıcı maddelerdir. Çimento ile harç ve beton gibi çimentolu ürünler insanoğlunun geçmişte en fazla kullandığı ve gelecekte en fazla kullanacağı yapı malzemesi olmakla beraber aynı zamanda en fazla küçümsenen ve özellikleri en az bilinen malzemelerdir. Belki de bunun nedeni ilk bakıştaki basit görünümleri ve kolay sanılan üretimleridir. Dekoratif taş üretiminde olmazsa olmazı iyi bir çimentodur. İyi bir Dekoratif taş nedir sorusunun cevabı içeriğinde gizlidir. Dekoratif taş 2. ham maddesi kumdur. Kum; silisli kütlelerin, doğal taşların, doğal etkenlerle parçalanarak ufalanmasından ya da doğal taş yani kayaların parçalanmasıyla oluşan, genellikle kuvars esaslı granüllü malzemedir. Dekoratif taş üretiminde kullanılacak kum hassas bir şekilde seçilmelidir. İçeriğinde kireç barınmamalı aksi takdirde üretilen Dekoratif taş zamanla terleme yaptıkça kusacaktır. Dekoratif taş kullanılan ham maddeler gereği su emme oranı yüksek yapı malzemeleridir. Kum ve çimento ile üretilen Dekoratif taş dış mekanlarda hava şartlarına maruz kaldıkça suyu emecek ve bahar aylarında emilen su terleme yaparak dışa vuracaktır. Dekoratif taş üretiminde kullanılan boya pigmentleri toz halinde çimento ve diğer ham madde karışımlarıyla karıştırılır. Dekoratif taş üretiminde kullanılan boya pigmentleri belli reçetelerle çimento ve kum ile harmanlanır.

Patlatma Taş

Patlatma taş, patlatma taş çeşitleri, renk seçenekleri, gri patlatma taş, siyah patlatma taş ve beyaz patlatma taş gibi renk seleksiyonlarını web sitemizin bu bölümünden inceleyebilirsiniz.
Doğanın sunduğu sonsuz çeşit renklerle tamamen doğal olarak üretilen patlatma taş mozaikler, büyük ebat kesimlerin kenarlarından kalan küçük parçaların değerlendirilmesi maksadı ile kurulmuştur. Bu küçük ebat kenar taşları önce kesim makinalarından kesilir ve Patlatma taş mozaik taş dizim bölümüne gönderilir. Burada otomatik makinalarda taşlar patlatılır. Daha sonra kadınların maharetli ellerinden seçilerek filelere yapıştırılır. Kurumaya bırakılan doğal Patlatma taş mozaikler daha sonra paketlenerek sevkiyata hazır hale gelir. Tamamen el emeği olan Patlatma taş mozaikler sizin duvarlarınıza güzellik katmaya devam edecektir.

Sepetinizde ürün bulunmuyor.